O NAS

galeria zlobek

Wirtualna wędrówka

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej placówki online w wirtualnej wędrówce po żłobku

wirtualna wedrowka

Galeria

Galeria – Zobacz jak prezentuje się Nasz żłobek oraz monitoruj swoje dziecko w akcji

pytania zlobek

Najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się ile kosztuje żłobek? Jakie wymagania trzeba spełnić? Sprawdź!

Żłobek Gminny w Świerzawie

Żłobek Gminny w Świerzawie jest placówka publiczną  finansowaną ze środków unijnych w ramach projektu pn. „Budowa Żłobka publicznego w Świerzawie” oraz budżetu Gminy Świerzawa. Posiada on pozytywną opinię Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Złotoryi, Państwowej Powiatowej  Straży Pożarnej w Złotoryi oraz wpis do Rejestru żłobków i Klubów Dziecięcych.

Celem żłobka jest dobro dziecka, organizowanie i prowadzenie działalności profilaktyczno – zdrowotnej, opiekuńczej i wychowawczej, wspomagającej wyrównywanie szans rozwoju dzieci.

Żłobek przygotowany jest do przyjęcia 32 dzieci od 20 tygodnia życia do lat 3 z terenu Gminy Świerzawa. Dzieci podzielone są wiekowo na dwie grupy po 16 dzieci:

W żłobku zostały zatrudnione osoby z odpowiednimi kwalifikacjami pedagogicznymi i doświadczeniem. Zatrudniona jest także pielęgniarka.

Nasza kadra korzysta z nowatorskich pomysłów edukacyjnych, wykorzystując w codziennej pracy Klanzę oraz metody Weroniki Sherborn. Szczególny nacisk kładziemy na dobre samopoczucie dziecka, indywidualne traktowanie, pełne szacunku i troski rozbudzając dziecięcą ciekawość i wzmacniając poczucie wartości.

Żłobek dysponuje dwiema salami, z których każda wyposażona jest w bezpieczny sprzęt i zabawki, posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty higieniczne. Przy każdej sali znajduje się łazienka wyposażona w prysznic, miskę ustępową, dwie umywalki oraz szafki z nocnikami i zlew do ich dezynfekcji .Dodatkowo sala dla młodszych dzieci wyposażona jest w przewijak.

Dodatkowy podwójny przewijak znajduje się również w szatni, gdzie rodzice mogą przewinąć i przebrać swoje pociech. 

Z każdej sali dzieci mogę wyjść na taras, gdzie mogą bezpiecznie zjeść posiłek lub się pobawić. Zgodnie z wymogami żłobek wyposażony jest w wentylację mechaniczną co pozwala na ciągłą cyrkulację świeżego powietrza. Na terenie żłobka znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych.

W salach dziennego pobytu dzieci został założony monitoring. Placówka wyposażona jest również w alarm bezpieczeństwa oraz domofon.

Przy żłobku znajduje się pięknie i funkcjonalnie zagospodarowany plac zabaw dla dzieci, otoczony zielenią. Przestrzenie ogrodu wyposażyliśmy w nowoczesny, ergonomiczny, wielofunkcyjny, certyfikowany sprzęt. Urządzenia ogrodowe są estetyczne, kolorowe, bajkowe stwarzające atmosferę radości, oraz dostosowane do możliwości ruchowych dzieci do lat 3.

Budynek dodatkowo wyposażony jest w wózkownie, gdzie rodzice mogą pozostawić wózki na czas pobytu dziecka w żłobu.