Blog

56 postów

Dzień Pluszowego Misia

dzień pluszowego misia 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie nasze dzieciaczki bawiły się z tym milutkim, puszystym gościem, który odwiedził nasz żłobek. Dzieci wykonały misiowe zadania,  prace plastyczne o tematyce misiowej, poznały piosenki o misiu, a na zakończenie każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w misiowej foto budce.

Dzień kredki

dzień kredki 22 Listopada 22 listopada urodziny obchodziła kredka, dlatego też w piątek i poniedziałek nasze Kotki i Myszki bawiła się z tą kolorową panienką. Młodsze dzieci wykonały kredkę z gotowych elementów, natomiast starsze utrwalały kolory i kolorowały kredkę. 

Miesiąc wakacyjny

INFORMACJA Informujemy, iż za zgodą organu prowadzącego żłobek w miesiącu lipcu będzie NIECZYNNY. W tym czasie będą wykonywane prace porządkowo – naprawcze oraz urlopy pracownicze.  Przypominamy również, że 24.12.2020 r. Wigilia żłobek  również jest NIECZYNNY.  Z poważaniem: Dorota Wolska Dyrektor Żłobka Gminnego w Świerzawie

Święto Niepodległości

11Listopada Dzisiaj wielka jest rocznica…. Jedenasty listopada !… Tym co zmarli  za Ojczyznę Hołd wdzięczności Polska składa                                                       Ludwik Wiszniewski

Dzień jeża

Dzień jeża Ma króciutkie nóżki I maleńki ryjek, Chociaż igły nosi, nigdy nic nie szyje. Czy już wiesz co to za zwierz? 10 listopada jeżyk obchodził swoje święto, choć zapewne o tym nie wie, bo już smacznie śpi, nas żłobkowicze z zaciekawienie poznali życie i przyzwyczajenia tych małych stworzonek.

Dzień postaci z bajek

Dzień postaci z bajki 5 listopada 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wszystkie dzieci kochają  bajki, które rozweselają i uczą każdego maluszka, ale i nie tylko. Nasi podopieczni poznali bajkę o „Trzech małych świnkach” i pokolorowały świnkę. Natomiast młodsze dzieci wykonały zbiorową pracę „Świnka Peppa”.

Święto dyni

Święto dyni Dnia 30 października obchodziliśmy w żłobku święto dyni. Podczas zabawy z dynią starsze dzieci wykonały lampiony i wazony z dyni, natomiast młodsze wyklejały dynie bibułą. Wspólnie podziwialiśmy kształt i wielkość tego okazałego warzywa. Na zakończenie została zrobiona sesja zdjęciowa oczywiście w roli głównej nasze dzieciaczki i dynia.

Skąd się bierze deszcz?

Skąd się bierze deszcz? Dzisiaj dzieci ze starszej grupy odpowiadały sobie na pytanie skąd się bierze deszcz? Pomogły im w ty doświadczenia, które wykonali z pomocą opiekunek.  Wspólnie bawiły się przy piosence o deszczyku i malowały go na kartach pracy. 

Dzień makaronu

Dzień Makaronu Dzisiaj tematem przewodnim podczas zajęć  w grupie maluszków był makaron. Dzieci wyrabiały, gniotły, rozciągały, ozdabiały. Zabawa była przednia . Makaron może być wykorzystywany do wielu zabaw sensorycznych tj.: kolorowy makaron instrumenty ścieżki sensoryczne biżuteria łowienie rybek Nasze maluszki wykonały dzisiaj jeża.